Diskuze

Milí přátelé
protože se jedná o téma, na které mohou být odlišné názory, máte zde prostor pro diskusi.
   např.: – má cenu se vůbec nějakými bývalými pohraničníky zabývat ?
             - umíme se poučit z doby minulé ?
             - jsme vlastně vůbec svobodní ? a jakou  má vlastně svoboda hodnotu ?
             - máme být k projevům KSČM, Klubu českého pohraničí lhostejní či nikoli
Témat může být nepřeberné množství a na rozjezd používám část komunikace. Dokud nezískám souhlas druhého diskutujícího budu uvádět zkratku MOM / můj oblíbený muzikant /, sebe označím jako Alias

   V původním pozvání Aliase je název koncertu Proletáři všech zemí vyližte si prdel....


    reakce MOM: ...Nedělej to s prdelí, snížíš se Zemanovi. Kdy by to bylo? 

        Alias: 12.9.2015 viz níže. Název akce je ještě k diskusi. Chybou bych viděl, kdyby jsme si nechali Zemanem stanovovat nějaké hodnoty. Film Pelíšky a páně Kodetův výkřik do ulice tady byl dávno před Zemanovo przněním presidentského úřadu.   
        MOM:  Čas mám, jen se snažím být pro něco, být proti je dnes málo. Snaž se tedy dodat tam něco navíc, nevíš, co se ve světě stane do té doby. OK?
        Alias:  Ahoj, popřemýšlím o tom, co píšeš. Mým cílem je především vyvážit názory, vyslovované ve veřejném prostoru. Volary byly těžce bolševické městečko. Čtvrtinu území zabírala kasárna PS útvaru. Kdo nebyl příslušníkem PS nebo VB, byl jejich pomocníkem. Věř mi, prosím, ze svých 52 let, zde žiji 48. A jejich názory sílí podporovány Zemanem, Filipem a Putinem. Zamýšlenou akci nevnímám jen jako protest, ale připomenutí, že historici již popsali dobu do r.1989 a výklad je odlišný od výkladu KSČM a KČP. Připomenutí, že existuje jiná kultura, než do Volar pravidelně zvané "Travesti revue". Já nemám ambice zachránit svět. Držím se toho, že řešit se má prioritně to, co je v mém nejbližším okolí. Je fajn se podepsat pod petici za záchranu deštných pralesů, a na druhou stranu se nevyjádřit ke koncepci Národního parku Šumava, když zde bydlím? Je v pořádku podpořit akci "vlajka pro Tibet " a nevyjádřit se k činnosti Klubu českého pohraničí, když hranici s býv."kapitalistickou cizinou " mám 20km od baráku? Toto mi běhá hlavou.
      dále Alias:  Ahoj,
navazuji na předchozí mejl. Potvzuje se mi, že co člověk to jiný názor. Vyslechl jsem si připomínky, včetně těch tvých, a provedl jsem určité úpravy. Akci rozděluji do dvou vzájemně se prolínajících částí. Ta oficiální / historicky - politická / se odehraje v galerii, která je součástí náměstí a to zahájením výstavy Králové Šumavy z dílny Ústavu pro studium totalitních režimů, autor Libor Svoboda. Ta mluví sama za sebe a nebude třeba plamených řečí a transparentů. Druhou částí, která bude navazovat bude zmíněný koncert 6-7 kapel a písničkářů, přímo na náměstí. Nový pracovní název /abych ukojil, jak ty radikálnější, tak i ty umírněné hlasy /.... Koncert pro svobodné lidi aneb proletáři všech zemí vyližte si ... Velikostí písma zdůrazním význam té první části názvu.
   Radši bych o tom pokecal ,než psal.
   Můžu s tebou počítat?
         MOM:  OK to zní líp, termín rezervuju, rád přijedu, jen mám dojem, že urážení nějaké třídy dělali komunisti. Co třeba proletáři kde jste? Posílám k posouzení dalším antikomunistům, ať máš nějaký další názor. Myslím, že o tom spolku by se dal natočit i šot či film.

Diskuze

Re: Ztráta paměti

bohumil Harmonický 17.08.2015
Děkuji paní Evo,
věřte, že se otrávit nenechám.Děkuji za krásná slova a stejně jako Vy se moc těším.Bohumil
Prosím o šíření mezi Vaše přátele, ať hlas ze Šumavy zazní do všech koutů republiky. Díky

Re: Ztráta paměti

nezve 19.08.2015
Paní Evo,když tak čtu ten Váš(líběj odpustit)procítěný příspěvek,nabyl jsem dojmu,že jste musila po celou dobu té komunistické okupace strašně trpět. Zejména,když Vám ti učitelé a zřejmě i všichni ostatní,kteří v této republice poctivě pracovali tak strašně lhali,takže jste si zřejmě na to lhaní tak zvykla,že v něm pokračujete i v té slavné NOVÉ DOBĚ,kdy jeden by druhého utopil na lžíci vody,hospodářství(které zřejmě nestačili rozkrást komunisti )je rozkradeno a prodáno zahraničním převážně lumpům,někteří výlupkové(nepatříte náhodou k nim),kteří za komunistů stáli na brzdě a kde mohli,tam škodili,jsou najednou hrdiny a domnívají se ,že stejného názoru je většina národa.Jen abyste se nemýlila drahá paní.Těch "fanoušků ROZHODNĚ VÍCE NENÍ".Nechci nic překrucovat jen Vás prosím,abyste otevřela oči a stala se soudným člověkem a viděla věci v souvislostech .neboť,jak píšete"znalost historie je pro rozvoj osobnosti velmi důležitá,". Ani dnes (jak pro koho) nejsou problémy řešeny ku prospěchu většiny národa,spíše naopak)zlodějna,korupce,vraždy,penězi kupovaná spravedlnost atd.O to Vám šlo??

Re: Re: Ztráta paměti

bohumil 20.08.2015
zpráva je pro Vás, paní Evo.Já se s anonymy nebavím, je na Vás jest-li se Vám bude chtít reagovat.Osobně myslím, že je to plýtvání energií.Krásný dny bez anonymů, přeje Bohumil

Re: Re: Re: Ztráta paměti

Eva Sosnová 24.08.2015
Rozhodně souhlasím, mám zkušenost, že i kdyby se pán nazval, či si jméno vymyslel, diskuse by neměla smysl. Manipulace dob minulých nabyla neskutečných rozměrů. Někteří se z ní nikdy nevymaní.

misto

Magič 13.08.2015
ahoj, kde presne ve Volarech se bude akce konat? asi jsem blbej ale nenasel jsem to. Dikec Magic

Re: misto

bohumil 13.08.2015
bývalý kasárna,sleduj stránky bude mapka. Ahoj Bohumil

Propustky

Huml 11.08.2015
Bude mozno koupit na miste ? Nevime jeste, kolik nas pojede. Dik

Re: Propustky

bohumil 12.08.2015
Ahoj,ano bude možné.I tak prosím, až budete vědět kolik vás bude, dejte prosím info, aby jsme měli zajištěno dost občerstvení.
Díky a těším se. Bohumil

Re: Propustky

Stanislav K. 22.08.2015
Propustky u Crhy (Bohuše), odpustky u fráterníků při bohoslužbě. No to je na megagrc.

Děkuji

Honza Vališ 22.07.2015
Dobrý den, chtěl bych poděkovat, že taková akce vznikla. Kousek od Volar jezdím celý život na chalupu a tak mám k této oblasti vřelý vztah.
Na koncert se bohužel nemohu dostavit, budu v té době pomáhat s přípravou svatby. Co ale mohu udělat, je propagace akce na našich facebookových stránkach Kdyby kameny mohly mluvit, které jsou věnovány boji proti současným komunistům. Snad tak podpořím, alespoň trochu, Vaši skvělou akci.
Se srdečným pozdravem
Honza Vališ

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Bohumil Harmonický Svobodné šumavské hvozdy 607 600 413 bohumilharmonicky@seznam.cz