Proč?

 

Za dlouhých zimních večerů jsem brouzdal po internetu a narazil na stránky Klubu českého pohraničí, dále jen KČP/odkaz/ a na stránku Volarské setkání. / odkaz /

   Nechám na každém z vás zvlášť, ať si udělá sám názor na to, co si na těchto stránkách přečte, co uvidí na fotografiích.

   Cítím potřebu na začátek vysvětlit, že jsem vyrůstal v rodině majora, náčelníka štábu PS útvaru a na základě jeho rozhodnutí jsem strávil dva roky vojenské služby u Pohraniční stráže.

   Zatímco mně došlo, že nechráníme své rodiny a svou vlast, jak tvrdí KČP,ale jsme obyčejní bachaři v kriminále zvaném Československá socialistická republika, a zabraňujeme se zbraní v ruce lidem tento lágr opustit.

   Oni,KČP jsou na svou minulost hrdi, já se za to stydím. / pro mladší ročníky – odmítnout použít zbraň, znamenalo cca dva roky kriminálu /.

   Takže mé pocity jsou jasné. Udělalo se mi špatně. Přidejte k tomu výroky soudružky Semelové, stále častější názory jako …co z tý svobody vlastně máme, co nám za komunistů vlastně chybělo apod.

   Poslední kapkou bylo zjištění, že naše radnice jim půjčuje městský sál již třetím rokem zdarma a vznikl Otevřený dopis / odkaz /. Na tento dopis jsem dostal odpověď jen od jednoho zastupitele a to ústně. Jinak TICHO!

   Poslal jsem dopis všem předsedům parlamentních stran s dotazem, jak by odpověděli na otázku v závěru, kdyby byli v roli zastupitele ve Volarech. Vojtěch Filip za komunisty mi dal přednášku o lidských právech, Pavel Bělobrádek za lidovce mně poučil, že nevím jak se jmenuje jeho místopředseda a použil nějaké fráze, když jsem mu napsal, že jsem v těch frázích nenašel odpověď na mou otázku, tak nastalo TICHO, manažerka za Hnutí ANO mi odpověděla, že jí z Volar sdělili ,že je to řádně registrované hnutí ,v kterém se angažují i volarští občané a těm se sál pronajímá zdarma. K mému velkému smutku nepřišla žádná reakce ani Petra Fialy, ani od Karla Schwarzenberga. Bohužel, zas jen to TICHO.

   Tak jsem si tak vzpomněl na volební kampaně politických stran, hnutí, hnutí nezávislých.

Co byl výsledek? Že každý máme právo na svůj názor a máme právo jej vyslovit. Tak jsem začal psát muzikantům různých žánrů, požádal o pronájem náměstí a koncert je na světě.

   Jak dopadne, teď hodně záleží na Vás. Zda přijedete, ať už jen kvůli muzice, či oslavit svobodu, vyjádřit svůj názor.

      Váš Bohumil Harmonický alias Miroslav Crha

Další z článků, který nás utvrzuje v tom, že je potřeba připomínat... 

odkaz na článek ZDE

Kontakt

Bohumil Harmonický Svobodné šumavské hvozdy 607 600 413 bohumilharmonicky@seznam.cz