Diskuze

Milí přátelé
protože se jedná o téma, na které mohou být odlišné názory, máte zde prostor pro diskusi.
   např.: – má cenu se vůbec nějakými bývalými pohraničníky zabývat ?
             - umíme se poučit z doby minulé ?
             - jsme vlastně vůbec svobodní ? a jakou  má vlastně svoboda hodnotu ?
             - máme být k projevům KSČM, Klubu českého pohraničí lhostejní či nikoli
Témat může být nepřeberné množství a na rozjezd používám část komunikace. Dokud nezískám souhlas druhého diskutujícího budu uvádět zkratku MOM / můj oblíbený muzikant /, sebe označím jako Alias

   V původním pozvání Aliase je název koncertu Proletáři všech zemí vyližte si prdel....


    reakce MOM: ...Nedělej to s prdelí, snížíš se Zemanovi. Kdy by to bylo? 

        Alias: 12.9.2015 viz níže. Název akce je ještě k diskusi. Chybou bych viděl, kdyby jsme si nechali Zemanem stanovovat nějaké hodnoty. Film Pelíšky a páně Kodetův výkřik do ulice tady byl dávno před Zemanovo przněním presidentského úřadu.   
        MOM:  Čas mám, jen se snažím být pro něco, být proti je dnes málo. Snaž se tedy dodat tam něco navíc, nevíš, co se ve světě stane do té doby. OK?
        Alias:  Ahoj, popřemýšlím o tom, co píšeš. Mým cílem je především vyvážit názory, vyslovované ve veřejném prostoru. Volary byly těžce bolševické městečko. Čtvrtinu území zabírala kasárna PS útvaru. Kdo nebyl příslušníkem PS nebo VB, byl jejich pomocníkem. Věř mi, prosím, ze svých 52 let, zde žiji 48. A jejich názory sílí podporovány Zemanem, Filipem a Putinem. Zamýšlenou akci nevnímám jen jako protest, ale připomenutí, že historici již popsali dobu do r.1989 a výklad je odlišný od výkladu KSČM a KČP. Připomenutí, že existuje jiná kultura, než do Volar pravidelně zvané "Travesti revue". Já nemám ambice zachránit svět. Držím se toho, že řešit se má prioritně to, co je v mém nejbližším okolí. Je fajn se podepsat pod petici za záchranu deštných pralesů, a na druhou stranu se nevyjádřit ke koncepci Národního parku Šumava, když zde bydlím? Je v pořádku podpořit akci "vlajka pro Tibet " a nevyjádřit se k činnosti Klubu českého pohraničí, když hranici s býv."kapitalistickou cizinou " mám 20km od baráku? Toto mi běhá hlavou.
      dále Alias:  Ahoj,
navazuji na předchozí mejl. Potvzuje se mi, že co člověk to jiný názor. Vyslechl jsem si připomínky, včetně těch tvých, a provedl jsem určité úpravy. Akci rozděluji do dvou vzájemně se prolínajících částí. Ta oficiální / historicky - politická / se odehraje v galerii, která je součástí náměstí a to zahájením výstavy Králové Šumavy z dílny Ústavu pro studium totalitních režimů, autor Libor Svoboda. Ta mluví sama za sebe a nebude třeba plamených řečí a transparentů. Druhou částí, která bude navazovat bude zmíněný koncert 6-7 kapel a písničkářů, přímo na náměstí. Nový pracovní název /abych ukojil, jak ty radikálnější, tak i ty umírněné hlasy /.... Koncert pro svobodné lidi aneb proletáři všech zemí vyližte si ... Velikostí písma zdůrazním význam té první části názvu.
   Radši bych o tom pokecal ,než psal.
   Můžu s tebou počítat?
         MOM:  OK to zní líp, termín rezervuju, rád přijedu, jen mám dojem, že urážení nějaké třídy dělali komunisti. Co třeba proletáři kde jste? Posílám k posouzení dalším antikomunistům, ať máš nějaký další názor. Myslím, že o tom spolku by se dal natočit i šot či film.

Diskuze

mám rád Śumavu

jarda 26.10.2015
a bigbít, underground, dost mne ale vadí podle fotek -čepování Euro piv, konkr. Gambrinus a Plzeń, dnes máme mnoho lepších reg. PIV !!!

Bolševická pakáž

Jan Novotný 17.09.2015
Bohumile, plně s Vámi souhlasím.
Sloužil jsem u PS ve Volarech a tam jsem poznal, čemu vlastně sloužíme.
Ona fialová linka na čepici pohraničníka už o něčem hovoří(bachaři).
V roce 2013 jsem se zůčastnil volarského setkání s tím, že se jedná o
setkání vojáků. Na místě jsem ale viděl, co je to za omyl. Staří lampasáci
z PS, bolševici vzpomínající na jejich zlatá léta. Prostě hrůza.
Hned v roce 1989 se měla KSČ postavit mimo zákon a byl by pokoj.
Dnes už zase vystrkují ty své neomalené tlamy a vypasené pupky.
Pokud napíšete na jejich stránky do diskuze nějaký kritický příspěvek,
je okamžitě smazán. A to jejich volání po demokracii, to už je vrchol.
Přeji Vám Bohumile pevné zdraví a nenechte se otrávit estébáckým
přístupem k Vaší osobě.

Re: Bolševická pakáž

bohumil 18.09.2015
Díky Jene,
vidíme mnohé stejně.Jsem moc rád za Váš příspěvek.Dokazuje, že lze pochopit to, že mé aktivity nejsou namířeny proti záklaďákům, proti důstojníkům PS, kteří dělali svou práci dle tehdy platných zákonů , ale dnes raději mlčí, či proti rodinám důstojníků.Je to proti těm, kteří jsou hrdi na to, že těch 280 lidí,zemřelých na hranici, neprošlo.
Otrávit se nenechám. Bohumil

Pochvala

Josef Hanus 10.09.2015
Dobrý den,
jsem rád, že se kolega BH zabývá připomínkou let komunismu. Co dodat, celý komunismus, jak ho vytvořil Lenin a Stalin /oba byli velcí zločinci, ktewří chtěli vybudovat svůj sen bez ohledu na oběti/, avíc napadeni progresivní paralýzou. Komunisti musí bez kritiky poslouchat a pracovat výhradně podle vůdců bez diskusí. To museli i tzv.naši komunisté, o všem zde rozhodovali rudí poradci Stalina. Nebudu zbytečně popisovat známé věci, doporučuji Vám, přečíst si Dějiny Ruska od Zubova !! nebudete v děsech ani spát. Rudí rusové připravovali válku, chtěli zabrat území od Japonska po Anglii, hlavně Indii, aby mohli k jižním mořím. - Hitler byl skromější, chtěl pouze zabrat vše od ústí Temže po Kaspik, další diktátor Musolini jenom Elitrej a Etiopii.
Všem, kteří chtejí návrat ke komunismu musíme jednoznačně říct, že komunismus jednoznačně prohrál soutěž a kapitalismem zejména v hospodářské oblasti, společenské, a rozvojové, Včas sám sebe zrušil jako neúspěšný společenský řád. Jenom si poslechněte slavnou nahrávku Milouše, kůl v plotě. Ve svém projevu jednoznačně prohlásil, že komunisti u nás už nemohou nadále zajistit sociální výhody všem pracujícím !!!! Poražení by se neměli vůbec připomínat, ale sedět v koutě a prosit o odpuštění .
Když byli tak dobří, jak vzpomínají, proč komunismus neuspěl ???
Váš J,H.

Díky

P. Horešovský 09.09.2015
Bohumile, děkuji za uspořádání této ušlechtilé akce, které se rád zůčastním. Přeji, aby přišlo hodně svobodných lidí.
Bude to den před 65 výročím smrtelného zranění Bohumila Hasila u Českých Žlebů.

Pavel Horešovský

Re: Díky

bohumil 09.09.2015
pane Pavle,
díky za Vaše slova.Já se na dané téma snažím koukat, jako na celek.Jednotlivé,jmenovité popsání,nechávám na historicích a lidech jež,se zaměří na konkrétní osobu.Jako Bohumil Hasil, tak ani Milada Horáková, / má velká úcta /,nebyli jediné oběti komunistického režimu.Vybírat z celkového seznamu obětí, jednoho či dva ,mi přijde neuctivé k těm zbývajícím stovkám obětí.
Proto bohoslužba ve Volarech dne 12,9, je za ...všechny oběti železné opony.
S úctou Bohumil \Harmonický

Re: Re: Díky????

svobodny clovek 10.09.2015
snad tam nepustíte lidi jako je znamy

Re: Re: Díky????

svobodny clovek 10.09.2015
snad tam nepustíte lidi jako je znamy STBak BOROŠ.....

program

Irena 08.09.2015
A je někde už ten časový program? díky, těším se

proč se nezobrazuje?

bohumi 08.09.2015
?

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Bohumil Harmonický Svobodné šumavské hvozdy 607 600 413 bohumilharmonicky@seznam.cz